Photo: minsk2019.by
Archery Olympic Sports Complex |
Session 1 Recurve (women), individual: 1/8 ¼ ½ Compound (women), individual ¼, 1/2
Session 2 Compound (women), individual Bronze/Gold medal round
Recurve (women), individual Bronze/Gold medal round
|
09:00 – 14:40 14:40 – 16:20
14:40 – 15:20
15:30 – 16:00 16:00 – 16:20
|
Badminton FALCON club |
Session 1 Singles (women, men), group stage Pairs (women), Group stage France – BELARUS Pairs (men), group stage
Session 2 Singles (women), Group stage: BELARUS – Croatia; Russia – BELARUS Singles (men), Group stage; Pairs (women, men), Group stage |
09:00 – 14:40
10:30 – 11:00
15:00 – 21:00
17:00 – 17:30 17:30 – 18:00
|
Shooting - shotgun Sporting Club |
Session 1 Skit (men, women)
|
09:00 – 15:20 |
Shooting – Rifle and Pistol Shooting Centre |
Session 1 Pistol 25 m (women),
Session 2 Rifle 50 m (men)
Session 3 Pistol 25 m (women), Final
Session 4 Pistol 25 m, (men), qualification
Session 5 Rifle 50 m (men), final
Session 6 Pistol 25 m (men), final
|
09:15 – 12:00
09:45 – 12:30
13:20 – 14:20
13:20 –14:20
12:30 – 15:50
14:50 – 17:50 |
Canoe Sprint Regatta Course ZASLAVL |
Session 1 K1 1000 м (men), С1 1000 м (men), К2 500 м (women), finals; Medal ceremony K2 1000 м (men), С2 1000 м (men), finals; Medal ceremony
Session 2 K1 200 м (women, men), preliminary/semifinals; С1 200 м (men, women), preliminary/semifinals; K2 200 м (women), preliminary/semifinals; |
10:00 – 11:50
10:00 – 10:37 10:45 – 11:14
11:15 – 11:26 11:32 – 11:50
14:00 – 16:40 |
Table tennis |
Session 1 Singles (women, men), Semifinals
Session 2 Individual (women, men), Bronze/Gold medal round Medal ceremony |
10:00 – 14:00
16:00 – 20:20
16:00 – 20:00 20:00 – 20:20 |
Wrestling Sports Palace |
Session 1 Wrestling – Freestyle (men), repechange: -57 kg, -74 kg, -86 kg, -125 kg Wrestling – Freestyle (men), 1/8: -65 kg, -97 kg Wrestling – Freestyle (men), 1/4: -65 kg, -97 kg Wrestling – Freestyle (women), 1/8: -53 kg, -68 kg Wrestling – Freestyle (women), 1/4: -53 kg, -68 kg
Session 2 Wrestling – Freestyle (men), 1/2: -65 kg, -97 kg; Wrestling – Freestyle (women), 1/2: -53 kg, -68 kg
Session 3 Wrestling – Freestyle (men): -57 kg, -74 kg, -86 kg, -125 kg, Bronze/Gold medal round; церемонии награждения |
11:00 – 14:10
18:00 – 18:40
18:40 – 20:40
|
Beach soccer Olympic Sports Complex |
Session 1 Men, group stage: Portugal – Romania Italy – Russia
Session 2 Men, group stage: Spain – Ukraine BELARUS – Switzerland |
14:00 – 16:45
14:00 15:30
18:00 – 20:45
18:00 19:30 |
Boxing Sports Palace URUCHIE |
Session 1 Men, 1/4: -52 kg, -56 kg, -69 kg, +91 kg Women, 1/4: -57 kg, -69 kg
Session 2 Men, 1/4: -60 kg, -64 kg, -81 kg Women, 1/4: -51 kg, -60 kg, -75 kg |
14:00 – 17:00
18:30 – 21:30 |
DNA DINAMO Stadium |
Session 1 DNA ½ match 1 Session 2 DNA ½ match 2 |
17:40 – 19:40
20:00 – 22:00 |
FM-Sender und –Frequenzen:
Rakitniza - 106.2 MHz
Grodna - 95.7 MHz
Swislatsch - 104.4 MHz
Geraneni - 99.9 MHz
Braslaŭ - 106.6 MHz
Mjadsel’ - 102.0 MHz