Photo: minsk2019.by
Badminton Falcon Club |
Session 1 Mixed pairs, quarterfinals Singles (men, women), quarterfinals
Session 2 Pairs (women, men), semifinals
|
10:00 – 16:40
18:00 – 22:00
|
Shooting - Shotgun Sporting Club |
Session 1 Skit qualification
Session 2 Skit final; Medal ceremony |
09:00 – 13:30
15:15 – 17:00
15:15 – 16:30 16:45 – 17:00
|
Shooting – Rifle and Pistol Shooting Centre |
Session 1 Pistol 25 м (mixed) qualification /semifinal
Session 2 Pistol 25 м (mixed), final; Medal ceremony |
13:00 – 16:00
17:30 – 18:40
17:30 – 18:25 18:30 – 18:40
|
Table Tennis Tennis Olympic Centre |
Session 1 Teams (women, men), semifinal |
10:00 – 22:00
|
Wrestling Sports Palace |
Session 1 Freestyle wrestling (women), repechange: -50 kg, -57 kg, -62 kg, -76 kg Wrestling – Greco-Roman (men), 1/8: -60 kg, -67 kg, -77 kg Wrestling – Greco-Roman (men), 1/4: -60 kg, -67 kg, -77 kg
Session 2 Wrestling – Greco-Roman (men), 1/2: -60 kg, -67 kg, -77 kg
Session 3 Freestyle wrestling (women): -50 kg, -57 kg, -62 kg, -76 kg, finals; Medal ceremony |
11:00 – 13:30
18:00 – 18:30
18:30 – 20:30
|
Beach Soccer Olympic Sports Complex |
Session 1 Play-off (5-8 place) Italy – Romania Belarus - Russia
Session 2 Semifinals Spain – Switzerland Portugal - Ukraine |
14:00 – 16:45
14:00 15:30
18:00 – 20:45
18:00 19:30
|
Boxing Sports Palace Uruchie |
Session 1 Men, semifinals: -52 kg, -60 kg, -69 kg, -81 kg, +91 kg Women, semifinals: -57 kg, -69 kg
Session 2 Men, semifinals: -49 kg, -56 kg, -64 kg, -75 kg, -91 kg; Women, semifinals: -51 kg, -60 kg, -75 kg
|
14:00 – 17:30
18:30 – 22:30 |
Cycling – Тrack Minsk Arena Velodrome |
Session 1 Sprint (men), qualification, 1/32; Keirin (women), 1st round Team pursuit race (women, men), 1st round
Session 2 Sprint (men): 1/16; 1/8 Team pursuit race (women) Finals 3-4 and 1-2 place; Medal ceremony Team pursuit race (men) Finals 3-4 and 1-2 place; Medal ceremony Keirin (women): semifinals, Finals 7-12 and 1-6 place; Medal ceremony Scratch (women), final; Medal ceremony Point race (men), finals; Medal ceremony |
13:00 – 16:10
18:00 – 21:40
18:25 – 18:40 19:10 – 19:20
18:55 – 19:10 19:20 – 19:30
20:25 – 20:35 21:23 – 21:31
20:00 –20:20 21:15 – 21:23
20:35 –21:15 21:31 – 21:39 |
DNA Dinamo Stadium |
Session 1 DNA mixed team, Grand final; medal ceremony |
18:00 – 20:30 |
FM-transmisores y frecuencias:
Rakitnitsa - 106.2 МHz
Grodno - 95.7 МHz
Svisloch - 104.4 МHz
Gueraneny - 99.9 МHz
Braslav - 106.6 МHz
Myadel - 102.0 МHz
Radiodifusión por satélite:
ver parámetros de recepción aquí